Ніч на Майдані після штурму.
Ходив у ніч з 11 на 12 грудня.
Перше, гарне враження: 2 ночі, а на Майдані на око тисяч 50. Молодець Овоч. Знову народ мобілізував.
Другий образ цієї ночі - барикади. Просто краса - метрів по 4 заввишки, побудовані з мішків зі снігом, укріплені звареною арматурою. Це вам не іграшки, зібрані зі сміття, це вже класика міської фортифікації - просто як на картинках. Найкраще це виглядає на тлі вітрини "Сбербанк России".
Загалом, кільце барикад значно розширилося. Тепер перекриті в*їзд на Хрещатик з Прорізної, арка, що веде з Хрещатика на Лютеранську, і поворот на Богдана Хмельницького. При наступному штурмі, схоже, танки знадобляться.
Третє - те, як ці барикади будуються. Щось неймовірне: по всьому Хрещатику о 3-4 ночі (!) десятки молодих людей зовсім не пролетарського вигляду весело колупають лід, гребуть сніг і складають все це в мішки. Біля КМДА, поруч з вантажівкою, революціонерів розважає голосиста радикалка з Dakh Daughters Таня Гаврилюк, співає під баян "Ой га-ад, ой га-ад, що ж ти наробив!" Бачить мене, підбігає і запрошує на перформанс із гільйотиною.
Четверте - якийсь напівбожевільний пацанчик, котрий возить нічним Києвом магнітофон на спеціальному візочку і волає "славу Україні", намагаючись перекричати музику, що реве з динаміка.
П*яте - шапочка. Так, шапочка. Куплена позавчора м*якенька сіра шапочка, яку натягуєш на очі і завдяки цьому прекрасно засинаєш на канапі в ресторані "Барабан". Коли прокидаєшся, то навпроти сидить господар закладу і дивиться на тебе великими лагідними очима.
Шосте - шматок фрази якогось перехожого о 5 ранку: "...всюду морды невыспанные..."
Сьоме - о сьомій ранку - групки людей в парку Шевченка, на підходах до Бесарабки, до Хрещатика. Йдуть собі з Майдану і на Майдан, п*ють каву біля автомобіля, переговорюються, цілком жваві після ночі на холоді; з кимсь можна привітатися, перекинутися парою слів, і в цьому світанковому вештанні є щось страшенно зворушливе.
Без номеру - дивовижне відчуття екзистенційної невагомості. Наче буття стало слухатися тебе, мов дресирований песик.
Люди, ходіть у ніч на Майдан. Це того варте.
